זהירות! פנייה שמאלה מסוכנת

14:03 26.01.2016

 

ב-12 קטעי כביש ביבנה, בשכונת נווה-אילן ובאזור-התעשייה בעיר, עלו ממצאי בטיחות מדאיגים

 

העירייה: "ראוי היה להביא את הממצאים בפני הגורמים המוסמכים ברשות"


במסגרת פעילות עמותת 'אור ירוק' למען בטיחות התושבים, ערכו לאחרונה מתנדבי העמותה בדיקה במספר יישובים ברחבי הארץ, ביניהם גם ביבנה, בכדי לבדוק האם ישנם תמרורים לא תקינים, המסכנים את חיי התושבים.


כאמור, במהלך הבדיקה עלו ממצאים מדאיגים ב-12 קטעי כביש בשכונת נווה-אילן ובאזור-התעשייה בעיר.

 

מפגע בטיחות בדרכים. נווה אילן


על-פי המתנדבים, בשכונת נווה-אילן, הצומת בין שדרות דואני לנתיבי הספורט, אינו מתומרר בנתיב הפנייה שמאלה, וכן בשדרות ז'בוטינסקי בפנייה שמאלה לרחוב ארז. באזור-התעשיה ממצאים דומים, לאורך רחוב הירדן, הירקון ונחל חריף. 


היעדר התמרורים עלול לבלבל את הנהגים ולגרום להם לנסוע בניגוד לכיוון התנועה, ובכך הם מסכנים את עצמם ואת יתר משתמשי הדרך.


המתנדבים פנו למוקד העירייה עם הממצאים, לפני כשבועיים, ונענו כי העניין ייבדק ויטופל.

 

עמותת אור ירוק: "מטרת התמרורים היא לשרת את הנהג, להנהיג ולכוון אותו. כאשר התמרורים לא ברורים, שבורים, לא נכונים, או אינם קיימים, עלול להיווצר בלבול בקרב הנהגים. על עיריית יבנה לדאוג לכך שהתמרורים ביישוב תקינים וכי הם משרתים כראוי את ציבור הנהגים, בכדי מנוע את התאונה הבאה."

 

אריאל הלר, דובר העירייה: "עיריית יבנה משקיעה רבות ליצירת תנאים מיטביים לרווחת הנהגים והולכי-הרגל, בהתאם למגבלות ולהיבטים הנדסיים הקיימים בשטח. מבדיקה במרכז השליטה לא נמצאה עדות לפנייה בנושא, בכל מקרה העניין ייבדק. ככלל, לא ברור על-סמך אלו נתונים בוצעה הביקורת ומה הסמכות של המתנדבים להגיש ממצאים כלשהם. ראוי היה להביא את הממצאים בפני הגורמים המוסמכים ברשות."

 

מפגע בטיחות בדרכים. אזור-תעשייה צפוני

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader