כל מה שאתם צריכים לדעת על פרטי כרטיסי אשראי

14:55 22.11.2022

אנחנו בטוחים שאתם יודעים איך כרטיס האשראי שלכם נראה, אבל האם אתם באמת מודעים לפרטים הקטנים? האם ברור לכם מהי המשמעות של כל סמל, ספרה ורכיב בכרטיס?

לא משנה אם יש לכם מאסטרקארד או ויזה - על כרטיס אשראי מעוצב בצורה דומה, על מנת שיכיל את הפרטים המהותיים ואת אמצעי האבטחה הנדרשים, ויאפשר עיבוד של תשלומים. אם אתם לא מודעים לכך, זה הזמן להכיר את כרטיס האשראי שלכם לעומק.

 

לוגו הבנק או חברת האשראי

 

הגוף המנפיק פועל בהתאם לנורמות, שנקבעות עבור מיקום הלוגו בכרטיס ומשתנות בין הבנקים והחברות.

 

שבב EMV

 

שבב המתכת הזעיר שנראה כמו כרטיס סים נקרא EMV. זהו תקן אבטחה בינלאומי, אשר מוטמע בשנים האחרונות ברחבי העולם. השבב נמצא בצדו הקדמי של הכרטיס. הוא מאחסן מידע רגיש ומהווה גורם אבטחה חיוני, ולכן אין לחסום אותו על ידי הצבת אלמנט אחר מולו, בצד האחורי.

 

סמל NFC

 

רבים מתבלבלים, וחושבים שמדובר בסמל של Wi-Fi. הסמל שעל הכרטיס שלכם דומה, אבל הוא מייצגת את טכנולוגיית ה-NFC, אשר מאפשרת תשלומים ללא מגע. הסמל נמצא בצד הקדמי של הכרטיס.

 

לוגו רשת כרטיסים

 

ויזה ומאסטרקארד הן שתי הרשתות הפופולריות ביותר. חובה להציב את הלוגו שלהן, או של כל רשת אחרת, על הכרטיס.

 

שם בעל הכרטיס

 

ניתן לכתוב את שמו של בעל הכרטיס על צידו הקדמי של הכרטיס בשתי דרכים: הטבעה או הדפסה.

 

מספר כרטיס

 

הנתון הרגיש ביותר בכרטיס הוא מספר הכרטיס, בן 7-16 ספרות. סדרת ספרות ייחודית זו עוזרת לבעל הכרטיס לבצע רכישות מקוונות וטלפוניות. מספר הכרטיס יכול להיות בצד האחורי אם הוא מודפס, אך עבור הטבעה, יש למקם את מספר הכרטיס רק בחזית.

 

סוג כרטיס

 

כל כרטיס שייך לקטגוריה מסוימת, כמו פלטינה, זהב, עסקים וקלאסי. ניתן להדפיס את סוג הכרטיס הן בחזית והן בצד האחורי, בהתאם לנורמות הבנק או החברה. שם הקטגוריה חייב להופיע בבירור על הכרטיס.

 

תאריך תוקף

 

חלק מהכרטיסים מציגים גם את תאריך ההנפקה וגם את תאריך התפוגה. לרוב, רק תאריך התפוגה כתוב. הגופים המנפיקים עוקבים אחר תאריכים אלו ועם פקיעת התוקף, שולחים כרטיס חדש לכתובת הדואר של בעל הכרטיס.

 

קוד אבטחה

 

CVV מספק שכבת אבטחה נוספת לעסקאות מרחוק. הוא מודפס בדרך כלל על הצד האחורי של הכרטיס.

 

הולוגרמה

 

ההולוגרמה מוכיחה שהכרטיס הוא אותנטי ולא משוכפל. חלק ממנפקי הכרטיס מניחים את ההולוגרמות שלהם בצד הקדמי של הכרטיס.

 

פרטי בנק

 

פרטי החשבון שלכם, מספר טלפון וכתובת אתר לפניות, כתובת להשבת כרטיס אבוד ורשימת התנאים וההגבלות של הבנק - כל אלה מופיעים בכרטיס.

 

פס מגנטי

הפס המגנטי חייב להיות בצד האחורי של הכרטיס. עם זאת, זו טכנולוגיה מיושנת שלא תהיה בקרוב. מאסטרקארד הודיעה שתפסיק לכלול אותה בייצור כרטיסים החל מ-2024.

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader