להרגיש נחוצים ולמצוא עניין בחיים, גם כאשר אתם ותיקים בעבודה

17:55 21.01.2024

 

לא תמיד יציאה לפנסיה או האטה בפעילות ובעבודה בגיל מבוגר יכולים להתאים לכולם. השינוי הדרסטי בהיקף הפעילות וברמת העניין אצל מי שהיו רגילים לפעילות רבה יכול להיות קשה לרבים. החדשות הטובות הן שאנחנו חיים בתקופה נהדרת לכל מי שמחפש עניין בחיים ובעיקר תעסוקה מספקת, בין אם למטרת פרנסה או כתוספת לפנסיה שלו. אם בעבר אנשים פחות הסכימו לתת הזדמנות לאנשים בגיל מבוגר היום מחפשים את האנשים האלה בזכות תכונות כמו ניסיון חיים, שיקול דעת והרבה מאוד תכונות אופי שמיוחסות בעיקר למבוגרים שכבר עברו משהו בחיים ואינם ממהרים לקפוץ בהתרגשות מכל דבר שאינו מתאים לתבניות החשיבה שמאפיינות גילים צעירים. בגיל כזה, כבר לא מאבדים את העשתונות ונעזרים בהרבה מאוד ידע שרכשו בכל מיני התנסויות חיים ולא רק במקומות עבודה. זאת הסיבה העיקרית שבגללה ותיקים בעבודה מקבלים הזדמנות נוספת אם הם רוצים לחזור לשוק התעסוקה ולהרגיש שהם מועילים שוב למישהו ולא רק לעצמם.

 

איך משתלבים בחזרה בעבודה בגיל מבוגר?

 

תכונות אישיות וניסיון חיים נהדרים כבסיס לחיפוש עבודה, אבל היום דרושות מיומנויות מסוימות שלא כל המבוגרים יכולים להציג ולכן נדרשת כעת גם פתיחות מחשבתית. בעזרת פתיחות זאת תוכלו לחפש את מה שנדרש מכם להשלים כמו מיומנויות רכות של ניהול תקשורת עם לקוחות או מנהלים שהיא הרבה יותר רשמית בימינו, ואפילו פעילות מסוימת במחשב שמחייבת ידע בסיסי ומעלה. ותיקים שאינם מיומנים בכך יכולים למצוא קורסים לגיל השלישי שמוצעים על ידי תכנית כמו ותיקים בעבודה שמוצעת גם על ידי חברת השמה. בקורסים אלה ילמדו אתכם את המיומנויות החשובות ביותר שקשורות גם לחיפוש עבודה וגם לכל עבודת ההכנה שעליכם לעשות על מנת לגשת לחיפוש עבודה בצורה בונה וחיובית. זה דורש הרבה אמון בעצמכם אבל גם חשיבה חיובית משום שבוודאי מישהו ירצה להעניק לכם הזדמנות אם ימצא שהנתונים שלכם מתאימים לו ולכל מה שהוא מחפש.

 

מה ותיקים בעבודה צריכים ללמוד מחדש?

 

חלק מהדברים שמציעים לאנשים ותיקים אולי היה ידוע לכם בעבר כשביקשתם עבודה, אבל עבר זמן רב מאז וכשהזמנים משתנים גם הדרך לחפש עבודה משתנה במעט. יש אמנם דרישות בסיסיות כמו תכונות אופי שעוזרות לאנשים ליצור יחסי אמון עם המעסיקים, אבל יש גם מיומנויות כמו שליטה במחשב וגם הדרך להציג את עצמכם בפני מעסיק פוטנציאלי שיכולות להיות ההבדל שבין מציאת עבודה לבין כישלון בניסיון. סדנאות כמו בניית קורות חיים בצורה שתמשוך את עיני המעסיקים וסדנאות שעוזרות ללמדו איך להתנהל בראיון עבודה יכולות להגביר את הביטחון אצל אנשים שלא היו מזמן בשטח ולא יודעים מה מחפשים כיום.

 

 

מיומנויות מחשב ותקשורת

 

הרבה מהעבודות שנעשות היום מחייבות ידע במחשבים ואפילו ידע ברשתות החברתיות. שם מחפשים עבודה, שם מתקשרים עם אנשים ושם גם בונים את הרזומה שלכם כדי שמעסיקים יפנו אליכם משום שמה שאתם מציעים יכול להועיל להם. היום לא מזלזלים ברשת חברתית משום שהיא גם בונה את המוניטין שלכם ולפי זה מעסיקים יכולים לדעת האם כדאי להם להציע לכם עבודה. זה נוסף כמובן גם לדרישה לשלוט במחשב ובתכנות ניהול אדמיניסטרטיבי, או לפחות להראות ידע ושליטה במחשב.

 

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader