לכודים, 365 ימים של פלא ובקצה העולם: ספרים רבותיי, ספרים!

12:45 29.08.2018

מאת: זהר נוי

 

ספרים - מומלצי השבוע

קריאה היא פעילות מעשירה ומהנה בין קפיצה לבריכה, ליציאה לטיול, במחנה התנועה או מתחת למזגן בבית: קריאה במבחר ספרים. מול כל האטרקציות שעולם הנופש והטיולים מציע, יש פעילות אחת שאינה דורשת הדרכה, יציאה מהבית ונסיעה, התארגנות ממושכת ואפילו שיחה: קריאת ספרים

 

הם לכודים במקום

'לכודים' מאת ש.ל.גריי (שם העט של שני סופרים המשתפים פעולה ביניהם: שרה לוטס ולואי גרינברג) הוא מותחן מצמרר ומרתק. משפחות שהממון מצוי בכיסן רוכשות מבעוד מועד יחידת דיור במבנה הישרדות תת-קרקעי מהודר ומאובזר היטב, "המשכן", הממוקם באזור הכפרי של מדינת מיין. כאשר פורצת מגיפה של וירוס קטלני, מפילה עוד ועוד חללים ומאיימת להתפשט בחוף המזרחי של ארה"ב, הבהלה גוברת ושדות תעופה נסגרים, יוצאות כמה משפחות אל המשכן כדי להגיע אליו ראשונות. לכל אחת מהן יש מניעים משלה להיכנס לשם, וכל אחת מהן מסתירה סודות. שם מקבל את פניהם הבעלים והאחראי על המקום ושערי המקלט שמיקומו אינו ידוע לאיש בחוץ נסגרים. שם מתברר להם שהמקום שאינו מפואר ומוגן כפי שהובטח להם. המעלית המובילה בין הקומות אינה פועלת, אין חיבור לאינטרנט שיכול לקשר אותם לעולם החיצון וכשהשערים ננעלים מאחורי המשפחה האחרונה מתברר שאין דרך לשוב ולפתוח אותם. לאחר מספר ימים במקלט נמצא גרג פולר, בעל המקום מת, הם מבינים שהאיום על השרדותם לא נמצא רק בחוץ אלא מסתובב ביניהם והם הופכים להיות לכודים. החשדות הולכים וגוברים, מלאי המזון והמים הולך ואוזל ודיירים נוספים מוצאים את מותם כאשר הנותרים מחפשים כל דרך לפרוץ את הבונקר הנעול ולצאת אל העולם שבחוץ. (מאנגלית: טל קרן, הוצאת דני ספרים, 368 עמודים)

 

הם לכודים במקום

 

משפט לכל יום בשנה על אומץ, חברות, נדיבות אהבה

את הספר הזה מומלץ להעניק כמתנה, גם עבורכם. בספר 'פלא', שכבש מיליוני קוראים ועובד לסרט מצליח, הכרנו את המורה האהוב מר בראון, שהיה כותב משפטי חוכמה על הלוח ומעורר מחשבה והשראה בתלמידיו. הפתגמים והאמרות שלו, מילים שראוי לחיות לפיהן, נאספו בספר '365 ימים של פלא' מתוך תקווה שגם לקוראים הם יעניקו השראה, משמעות, נחמה ואתגר בכל יום בשנה.  "גם אם לא ניצחת, הקשב לקול הקטן בתוכך האומר שאתה תמיד מנצח – ג'וש", "אחד התנאים החיוניים ביותר לאושר הוא סובלנות בלתי מוגברת – ארתור פייפילד", "מעשה טוב הוא כמו בומברג, תמיד חוזר אליך - אלמוני", "דבר לא יקרה אם לא קדם לו חלום – קארל סנדברג", "עדיף להיות בחושך עם חבר מאשר להיות באור לבד – ג'ון", "אם אינך יכול לשנות את גורלך, שנה את גישתך – אמי טאן", "המחשבה היא הכול, אתה הופך להיות מה שאתה חושב – אלמוני". מבעד לקולו של מר בראון נשמע גם קולה של הסופרת ר״ג פלאסיו, שקוראת לנהוג בנדיבות ובאנושיות, להאמין בכוחנו לשנות ולהיטיב ולא לאבד את התקווה. למהדורה העברית התגייסו עשרות קוראים בישראל, שכתבו בכתב ידם משפטים מהספר ואף איירו אותם. (מאנגלית: שהם סמיט ואמנון כ"ץ, הוצאת כנרת).

 

משפט לכל יום בשנה על אומץ, חברות, נדיבות אהבה

 

בחרה לעשות שינוי בחיים

'בקצה העולם' מאת קתרין פולאן הוא רומן הרפתקאות המבוסס על קורותיה של קתרין עצמה. בגיל 20 היא עזבה את צרפת ובנדודיה הגיעה לאלסקה ושם הצליחה להצטרף לצוות של ספינת דיג כדייגת מן המניין, והמשיכה לעסוק בכך עשר שנים עד שגורשה משם ב-2003 על ידי רשויות ההגירה האמריקאים. הספר ראה אור בצרפת וזכה בשמונה פרסים ספרותיים ואף היה מועמד לפרס גונקור לספר ביכורים. עלילת הספר: לילי בורחת מעברה ומהעיירה הקטנה בפרובאנס שבה גדלה ונוסעת אל הגבול האחרון, לאלסקה. "לכאן מגיעים כל המורדים, כל המופרעים של כדור הארץ שרוצים להתחיל חיים חדשים",  אומר לה בן המקום. אין לה ניירות ורישיון עבודה, אין לה ניסיון בדיג, היא אישה והיא צנומה - אבל יש לה חלום: להצטרף לצוות ספינה לעונת דיג הליבוט. על הסיפון לילי אינה מצפה לשום הנחות. כל הווייתה מבקשת להתמוסס בתוך עולם הגברים הקשוח, בסביבת עבודה שאינה מבטיחה בהכרח תמורה כספית למאמץ הפיזי, אבל תמיד מקיימת מפגש עם טבע פראי ומסוכן. מפגש מאתגר שהוא מזור לנפש שאיבדה את התשוקה לחיים. (מצרפתית: לי עברון, הוצאת כתר, 318 עמודים)

 

בחרה לעשות שינוי בחיים

 

יסודות הטיפול ההוליסטי האלטרנטיבי

כל טיפול הוליסטי, כמו שיטות הטיפול המזרחיות, נוגע במידה זו אחרת ברעיון של הפחתת הלחץ והמתח, למען שיפור מצבו הכללי של המטופל. אחת המטרות בעיסוי, רייקי, רפלקסולוגיה ושיאצו, היא לחזק ולחדד את כוח החיים, ואת הזרימה הטבעית והנכונה שלו במרידיאנים, תוך שאנו משחררים ופותחים חסימות אנרגטיות, ומאזנים מצבים של עודף ושל חוסר. לכל מי שמעוניין להכיר את יסודות הטיפול ההוליסטי האלטרנטיבי לגוף, רוח, ונפש מוזמן להשתמש ולקרוא ב'ריפוי במגע - טיפולים הוליסטיים לגוף, רוח, נפש'. זהו מדריך מקיף המביא את טיפולי המגע האוהב והמרפא, עיסוי מערבי וסיני, שיאצו ושיאצו לאוהבים, רייקי, רפלקסולוגיה של כף היד וכף הרגל, בצורה ברורה, יסודית ומלאה, כשכל השלבים מלווים במאות איורים. בנוסף יש במדריך פרקים העוסקים ב׳מעטפת׳ של טיפולי המגע באוהב והמרפא, מרידיאנים, נקודות מרמה, נשימה, הרפיה, צ׳אקרות וכדומה. בהפקת ספר זה נטלו חלק מחברים רבים, ונלקטו חומרים מספרים שכתבו והיו רבי-מכר בתחומם. בין היתר תרמו לספר זה נתן ב. שטראוס, מאסטר נאהארו, גייל רדפורד, אלי מורג, שרה זהבי וצ׳ן זאוגואנג. (איורים: ערבה שלף, א. גולדברג, צילומים: עופר בן-מרדכי, תרגום: בלהה בן-יוסף, רותי פישמן, גייל רדפורד. הוצאת אסטרולוג, 480 עמודים)

 

יסודות הטיפול ההוליסטי האלטרנטיבי

 

ראשית מידע לקטנטנים

לפני שנים רבות מאוד שלטו הדינוזאורים הענקיים בעולם. כיצד הם נראו? איך הם חיו ומה הם אכלו?  'הדינוזאורים' את אמילי בון, הוא ספר בסדרת ראשית מידע לקטנטנים. הקוראים הצעירים מוזמנים להכיר את הדינוזאורים המרתקים בספר מקסים זה, המכיל איורים יפהפיים וטקסט פשוט וקל לקריאה. סדרת "ראשית מידע לקטנטנים" פותחת חלון אל העולם המרתק סביבנו בפני כל הילדים הסקרנים, שזה עתה החלו לשאול שאלות על הסובב אותם. הנאה מושלמת להורים ולילדים גם יחד. (איורים: לי קוסגרוב, מאנגלית: חגי ברקת, הוצאת דני ספרים, 32 עמודים. כריכה קשיחה)

 

ראשית מידע לקטנטנים

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader