מינימלאמא – בשלנית דמיקולו בזוגיות עם מקרר מינימלי.

12:52 19.04.2019

בתוך תרבות האוכל הישראלית- האם יש מקום להתחיל לצמצם את תכולת המקרר? אורלי בויום

 

כל מקרר מספר את הסיפור של בעליו -  אגרן או מינימליסט, בשלן או מאנשי הטייקאווי, חסכן או בזבזן, רווק הולל או אבא, ומסגיר ללא רחמנות את מי שאתה.

או במילים אחרות- תראה לי איך המקרר שלך נראה ואומר לך מי אתה!

אז בתור מי שהחליטה להיגמל ממקרר עצבני ועמוס לעייפה שתכולתו נזרקת מדי יום, למקרר מינימלי שמדויק לי, אני מציגה בפניכם את המדריך השלם כיצד לעשות זאת.

 

 

הרמוניה תזונתית וסדר בראש. זה יתכן ואפשרי?

 

המקרר הוא מרכז הבית, הלב הפועם של ד' אמותינו שקיים בכל בית ללא הבדלי אזור מגורים, מצב אקונומי, גזע דת ומין, והוא מכיל אותנו רגשית ופיזית.

אנחנו חולפים על פניו, פותחים אותו שוב ושוב בתקווה שתצוץ בו ארוחת גורמה, והוא מתמצת את מי שאנחנו.

גם המקרר שלי הוא הקו"ח שלי, רומניה אסלית, שחונכה שמקרר מלא זה הכי, כי זה מראה כמה שאני נדיבה, מבוססת לכאורה, לארג'ית עד התקרה, וככזו המקרר שלי כל כך עמוס עד שהמצרכים נדחסים פנימה כמו סינים ברכבת, רק בלי הפקח שידחוס אותם.


במקרר שלי תמצאו שם עולם ומלואו- ירקות, פירות, גבינות, מעדנים, אוכל שאמא שלחה כדי שהילדים לא יחטפו דיכאון מהתבשילים שלי, פסטה מיום האתמול, והכל בכמות מוגזמת, והכל בדחיסות, ובסופו של דבר, הכל גם ייזרק.

 

יכול להיות שקצת הגזמנו עם תרבות האוכל?

 

הפסטה נרדמת בעמידה, הירקות כבר מזמן הפכו לניצולי מדבר סהרה דקיקים ורכים ואגרו עובש חייכן, ומוצרי החלב איבדו תוקף ופרשו בשיא.

אז מה עושים?


מקרר מדויק - מתגו את המקרר מחדש – תגדירו מי אתם, מה אתם אוהבים.

בדיוק כמו בבחירת מכונית תחשבו איזו תכולה מאפיינת אתכם ותקנו בדיוק את מה שצריך בהתאם למספר הנפשות בבית וטעמם. למשל, אני חולת ירקות והילדים לא, אז אפשר להסתפק ב 2 מכל דבר ממש כמו תיבת נח רק בלי המבול.

דעות קדומות לפח- כי מה זה משנה מה יחשבו עליך?

אפשר להיות לארג' גם עם מקרר מינימליסטי כל עוד הוא מכיל את מה שצריך ולא ייחסר מאום מאיש מדרי הבית ובאיו.


תפסקו להיות פח הזבל של הסופר!

כלכלית, אקולוגית ותברואתית כדאי לשמור על מקרר מסודר בעל תכולה מדויקת. מקרר עמוס במזון עובד קשה יותר בפעולת הקרור, מוצרים רבים ומיותרים מוכנסים לעגלת הקניות מאימפולסיביות של "מגיע לי, כאן ועכשיו" (לכן חשוב להצטייד ברשימה) וכן, קל יותר לשמור על מקרר נקי ומסודר כשרואים את בוהק המדפים, רחמנא ליצלן.


קזנובה עדכני

תקנו רק מה שמתאים לאירוע ולמיועד. וטיפ לקהילת הפנויים פנויות שרוצים ונדרשים להרשים דרך המקרר כי המיועדים צועדים על קיבתם. "דקה" לפני הדייט תקנו בדיוק את מה שצריך כדי להרשים כל עוד זה מה שגם אתם אוהבים, כדי שהמיועד יהיה מבסוט וכדי שאם ישאר לא יזרק.

 

והנה, בכמה פעולות פשוטות אלה הפכתם את המקרר שלכם למסודר, נקי, נעים, חסכתם כמה גרושים על הדרך (ידעתם שמשפחה ממוצעת בישראל זורקת כ40% מתכולת המקרר שלה? ומוציאה אלפי שקלים בחודש בסופר, רק תחשבו כמה אפשר לחסוך) ועכשיו יהיה לכם הרבה יותר פשוט ונעים לפתוח אותו, לסדר אותו, וגם החשוב מכל- להבין מה יש בו במקום להיבהל מהמקרר המפוצץ ולהרגיש שאף פעם אין מה לאכול בבית.

 

הכותבת היא אורלי בויום - עיתונאית, במאית ותסריטאית.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader