מינימליזם וחלומות - 4 עקרונות שיעזרו לחלומות שלכם להפוך למציאות

19:55 23.06.2019

אולי הגיע הזמן שנתחיל לחלום בצורה ריאלית. אולי הגיע הזמן שנדע להבדיל בין החלומות שאנחנו יכולים להשיג עם הרבה דם יזע ודמעות, לבין אלו שנמצאים מרחק שנות אור מאיתנו. 

כולנו מכירים את המשפט "אל תוותרו על החלומות שלכם", אבל האם זו הגישה שתגרום לנו להיות מאושרים ולהגיע רחוק?  כתבה מאת אסף איפרגן

 

חלומות הם חלק חשוב מההתפתחות האישית שלנו, מהמסע שלנו כבני אדם. הם נותנים לנו הרגשה של משמעות ומספקים לנו מנות מדודות של תקווה שעוזרות לנו להתמודד עם קשיים וטרגדיות. אבל לפעמים, במקום שחלומות יהיו המקור למוטיבציה שלנו הם הופכים למקור לחוסר סיפוק, שנאה עצמית ואומללות אמיתית.

 

חלומות רחוקים וגדולים יכולים לפעמים להזיק יותר מלעזור לנו להצליח. כשיש לנו חלום גדול, וזה לא משנה אם הוא לגור בפנטהאוז עם בריכה בסביון או להופיע במדיסון סקוור גארדן, אנחנו יכולים להגיע למצב שבו נאמין שעד שנגשים את החלום, החיים שלנו יהיו חסרי משמעות, וזה גורם לנו להרגיש שאנחנו, בתור בני אדם, לא מספיק טובים.

 

גם להציב לעצמנו חלומות ולא לוותר עליהם בשום מחיר זה לא בהכרח הדבר הנכון. לפעמים החלומות שעבורם אנחנו עובדים כל כך קשה הם בכלל לא מה שאנחנו רוצים או צריכים. בסופו של דבר, לחלומות יש מטרה ואנחנו רוצים להגשים אותם כדי למלא צרכים פנימיים כמו אושר, אהבה או הכרה. אם הם הופכים אותנו לאומללים, הם כנראה לא הדבר הנכון בשבילנו.

 

האמונה שכולנו נולדנו שווים ושכל אחד יכול להשיג את כל מה שירצה אם רק ייתן מעצמו 100% היא רומנטית ואוטופית – אבל זה פשוט לא נכון. המציאות היא שאחוז קטן מאוד מהאוכלוסייה יכולים לעבוד 480 שעות בחודש כמו אילון מאסק או לשחות 6 שעות ביום כמו מייקל פלפס, ואפילו אחוז נמוך יותר מאיתנו מוכנים ורוצים לעבוד כל כך קשה.

 

אני לא מציע שנוותר על חלומות לחלוטין, שנפסיק להאמין בעצמנו ושנישאב לבינוניות.
אני כן מציע שנסתכל על חלומות בצורה ריאלית ושנהיה יותר דינמיים כשאנחנו חולמים, כדי שנגרום לחלומות שלנו לעבוד בשבילנו במקום שאנחנו נעבוד בשבילם.

 

אז איך נחלום בצורה שלא תגרום לנו להרגיש קטנים, ועדיין תשאיר אותנו שאפתנים ?

 

נלמד לחלום אחרת

 

 

לשאוף במקום לרדוף. איך עושים את זה?

 

 

אני מאמין שיש ארבעה עקרונות פשוטים שיכולים לעזור לנו לחלום בצורה אפקטיבית יותר שגם תשאיר אותנו מאושרים לאורך הדרך, גם תיתן לנו הרגשה שאנחנו מצליחים וגם תדחוף אותנו קדימה ותגרום לנו להשיג הרבה יותר ממה שחשבנו שנוכל להשיג. 

 

1. חשבו מה אתם מוכנים לעשות בשביל החלום שלכם 

 

לפני שאתם מתחייבים לחלום כלשהו, תבינו מה אתם צריכים לעשות בשביל להגשים אותו ואם אתם יכולים ורוצים לעשות את מה שצריך בשבילו. תחלמו חלומות לפי כל המשתמע מהגשמתם: למשל, אם אתם חולמים להיות מנכ"לים, כשתגשימו את החלום אולי תבינו שזה בכלל לא מה שעושה אתכם מאושרים ושאתם לא אוהבים לוותר על הזמן עם המשפחה שלכם או לטוס לפגישות בחו"ל בכל חודש.

 

2. תחלמו צנוע

 

כשאתם מגשימים את החלומות שלכם אתם מקבלים בוסט של מוטיבציה. אני מציע להשתמש במנגנון הזה לטובתנו ובמקום לחלום חלומות גדולים ורחוקים שמונעים מאיתנו להרגיש התקדמות והצלחה, נחלום חלומות קטנים וברי השגה. לאחר שנגשים חלום קטן, נוכל לחלום חלומות גדולים יותר ולהתקדם לאט לאט, צעד צעד, תוך כדי שאנחנו מרגישים שאנחנו מתקדמים.

 


3. תחלמו דינמי

 

לפעמים אנחנו עובדים כל כך קשה על חלום שאנחנו כבר בכלל לא רוצים להגשים אותו יותר. חשוב לזכור שאנחנו משתנים כל הזמן וכך גם הרצונות והצרכים שלנו. במקום להישבע שבועת דם עם החלומות שלכם, תישארו פתוחים לאפשרות לשנות את החלומות שלכם ואפילו להפסיק באמצע את מה שהתחלתם. תישארו כנים עם עצמכם ואל תשקיעו כסף וזמן מיותרים רק בשביל להגשים חלום שאתם כבר לא רוצים בגלל שכבר התחלתם. ולא, זה לא הופך אתכם לוותרנים.

 


4. תחלמו ריאלי

 

יש גבול דק בין אדם עם חזון לבין אדם הוזה. הישארו עם הרגליים על הקרקע והימנעו מחלומות שמנותקים מהמציאות ויגרמו לכם להרגיש שאתם כישלון.

הרעיון לפיו אנחנו לא צריכים לוותר על החלומות שלנו יכול לגרום יותר נזק מתועלת. אל תיתנו לחלומות שלכם לנהל אתכם – תחשבו עליהם בצורה פרקטית וכנה, אל תתביישו לשנות כיוון כשהתשוקה נעלמת ותחלמו חלומות שמציבים בפניכם אתגר אמיתי, אבל כאלו שאתם יכולים להגשים, ומי יודע - אולי תמצאו את עצמכם על השטיח האדום או עם פרס נובל ביד.

 

הכותב הוא אסף איפרגן, כותב תוכן בן 23 מתל אביב.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader