מינימליזם ופייסבוק- כך תהפכו את הפייסבוק שלכם למינימליסטי

19:20 08.07.2019

רבים מרגישים שהפיד בחשבון הפייסבוק שלהם הפך לפח זבל וכבר לא נעים להסתכל בו. אז מה עושים? כך תהפכו את חשבון הפייסבוק שלכם למינימליסטי ומדויק לכם. אשל עוזר

 

הפונקציה הכי מרכזית של פייסבוק ואינסטגרם (שתיהן מבחינתי פייסבוק, מכיוון והן מנוהלות על ידי חברת פייסבוק באותן שיטות בדיוק) היא הניוזפיד – שזה בעצם העמוד שאנחנו גוללים בו גלילה אינסופית ומקבלים דרכו את העדכונים על כל העמודים שבחרנו לעקוב אחריהם.

 

הרעיון יפה – עיתון מותאם אישית שאנחנו יכולים לבחור את התוכן שלו, רק מה? במציאות זה טיפה שונה.

 

המטרה של פייסבוק היא להראות לנו פרסומות, והדרך שלהם לעשות את זה היא על ידי השתלת פרסומת בכל פריט רביעי בניוזפיד, ולכן המטרה שלהם היא ליצור ניוזפיד שלא נגמר כדי שנראה כמה שיותר פרסומות.

 

עם השנים כולנו, בלי יוצאים יוצאים מהכלל כמעט, איבדנו את השליטה על הניוזפיד שלנו, יש לנו כל כך הרבה חברים קבוצות ועמודים במעקב שהניוזפיד הוא בעצם אינסופי ומה שיותר גרוע זה שמי שמחליט מה אנחנו רואים זה לא אנחנו יותר אלא פייסבוק עצמם שמחליטים מה להראות לנו מתוך המגוון האינסופי של עמודים שאנחנו עוקבים אחרים.

 

מה ההשלכות של הצפת מידע לא מסונן?

 

צריכת מידע היא בדיוק כמו צריכת מזון – אם צורכים מידע איכותי בכמות סבירה מרגישים טוב, אם צורכים עודף מידע בלי סינון – מרגישים רע.
כל גלילה ארוכה של הפיד יוצרת תגובה גופנית אצלינו וצורכת מאיתנו אנרגיה רבה, ולאורך זמן כל פעם קצת אנחנו מבזבזים כמות עצומה של אנרגיה רק בגלל הטריק הקטן הזה של פייסבוק.

 


יש שלוש דרכים ליצור חשבון מינמליסטי:

 

1. פתיחת חשבון חדש

2. הסרת המעקב מכל החברים הקבוצות והדפים

3. התקנת אפליקצייה "מנטרלת פיד"

 

איך עושים את זה? צפו בסרטון המצורף


 

 

 

הכותב הוא אשל עוזר, מחבר הספר "החיים מהצד"

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader