מינימליזם וDIY- האם שיפוץ רהיטים שייך רק למוכשרים ולמוכשרות?

13:19 25.11.2019

לנשים וגברים השואפים לקיים אורח חיים מינימליסטי-אקולוגי יש משיכה ברורה לשיפוץ וחידוש חפצים. אך האם מלאכה יצירתית זו שמורה רק למוכשרים ומוכשרות הפינטרסט והיוטיוב- או שכל אחד ואחת מאיתנו יכולים ליישם את הדרך הזו בחיים שלנו? הבלוגרית כריסטינה מוסקרי מראה לנו כמה זה פשוט

 

כיוון שאני אוהבת לחקור את עולם המינימליזם ולאתגר את עצמי במשחקי מינימליזם כאלה ואחרים, הצבתי לעצמי יעד לא לרכוש רהיטים או חפצים לבית בשנה הקרובה- ולראות האם אני מצליחה להסתדר אפילו שבדיוק עברתי דירה וחסרים לי הרבה דברים.

באופן שהפתיע אפילו אותי, בכל פעם שהייתי צריכה משהו- ערסל לגינה, ספות לסלון (!!),שולחן קפה, גגון למרפסת, כיסאות לגינה, בסיס מיטה- פשוט קיבלתי אותם איכשהו.

 

מסתבר שיש מערכת שיתוף חפצים שלמה בין אנשים, שכל מה שצריך לעשות זה להתחבר אליה (מנטלית) ולהמתין (לא הרבה זמן). 

מצאתי שאם אני מציינת שאני צריכה ערסל, בדרך כלל מישהו ממהר לתרום לי אחד. או שאם אני בודקת בקבוצה בה מסרו ספות סלון האם הן עדיין רלוונטיות, חברה רואה את ההודעה שלי ומתווכת ביני לבין שכנה שבדיוק מחליפה סלון ומחפשת למי לתרום (והסלון שלה היה מהמם עד דמעות. לא האמנתי כשקיבלתי אותו).

 

ההפתעהשלי מהשפע והקלות אומנם הייתה קיימת, אך היא לא הייתה גדולה, כיוון שאנו חיים בעידן בו אנשים קונים הרבה מעבר למה שהם צריכים, ומחליפים את החפצים הקיימים שלהם כל הזמן, הרבה לפני שהם מתבלים. כשיש לך משהו שלא בשימוש- כייף לתת אותו למישהו אחר שגם יבוא ויפנה אותו מהבית בשבילך וגם יעשה לך הרגשה טובה שנתת לו. לרוב האנשים אין סבלנות להתעסק במכירת חפצים ביד 2 עבור כמה פרוטות והם מעדיפים פשוט לתת לחברים ולשכנים.

 

בנוסף, יש חפצים ישנים שעם כמה משיכות מברשת עשויים להיראות כמו חדשים- ואנשים שמחים במיוחד לתרום כאלה חפצים ולתת למקבל או למקבלת להפוך אותם ליצירת האומנות שלהם.

 

וכך עושה גם הוולוגרית Christina Muscari בעלת ערוץ היוטיוב : Pretty Distressed שאוספת חפצים מהרחוב, מחברים ומשכנים- והופכת אותם לחדשים ויפים עם כמה משיכות מכחול פשוטות.

לא סתם לסרטון הבא יש כמעט שני מיליון צפיות, אפילו שבסך הכל מדובר בשיפוץ של כוננית ישנה, הטרנד של שיפוץ חפצים הוא טרנד עולמי, ולדעתי לא קשור למינימליזם או אקולוגיה בשום דרך- הוא תוצאה של עידן היוטיוב והפינטרסט, בשילוב עם תרבות פנאי ועידן בו אנשים אוהבים להשקיע בתחביבים שלהם.

 

מתוך ערוץ היוטיוב Pretty Distressed

 

 

 

אבל הטרנד הזה משחק לטובתם של המינימליסטים שוחרי האקולוגיה והשימוש החוזר בחפצים, המבינים שכל רהיט חדש שיכנס לביתם יהפוך להיות תוך כמה שנים ערימה של אשפה שיקחו לה מאות שנים להיעלם , אם בכלל.

בנוסף, המינימליסטים הכלכליים, נקרא להם, אוהבים להשקיע את הכסף שלהם בחוויות- או באפיקי השקעה מניבים, ולא בחפצים ובבגדים- ולכן שיפור כישורי השיפוץ שלהם הוא נכס כלכלי גם עבורם.

 

בסרטון הבא מדגימה כריסטינה כיצד לשפץ כוננית פשוטה- באופן פשוט. זהו בהחלט סרטון למתחילים, ואני חושבת שהוא מעביר יפה את המסר ששיפוץ חפצים- הוא לא לנגרים והנדימנים בלבד, אלא גם לנטולי כישרון (כמוני) שמצליחים להחזיק ישר צבע ומברשת ויש להם קצת דמיון כשהם רואים כוננית ישנה.

 

שווה להתחיל אפילו להסתדכל על הסרטונים האלה, גם אם לא מתחילים מיד לרוץ ולשפץ. לאט לאט אחרי שרואים כמה מהם, פתאום מבינים שיכול להיות שתחביב יצירתי, מניב ואקולוגי מתחבא לנו מתחת לעיניים - משהו שאפשר לעשות עם ילדים (אני עושה את זה עם האחייניות שלי), עם בני זוג או עם עצמנו ועם זוג אוזניות בגינה.

 

בהצלחה שפצים מתחילים יקרים, ברגע שתתחילו אתם לא תצליחו להיגמל

 

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader