מינימליזם צרכני - 6 סיבות למה כדאי להפוך למינימליסט

13:55 16.06.2019

האם אנחנו משתמשים בכל מה שיש לנו בבית? האם ככל שנרצה יותר- נרצה יותר? מה אפשר לעשות כדי לשים סוף למרדף הזה? שפעה לוי מציעה 6 סיבות טובות להפוך למינימליסט.

 

ההבנה היכתה בי כשהתחלתי לארוז לטיול האחרון שלי (פריז אם התכוונתם לשאול).
הכנסתי למזוודה שלי כל מה שרק עולה לכם בראש לקחת לטיול. בגדים, אקססוריז, תיקים, איפור ומה לא?

אני אומר לכם מה לא...

את כל שאר החדר שלי.

הארון שלי נותר מפוצץ כאילו לא הוצאתי ממנו אף לא בגד אחד.
הצצתי פנימה והבנתי שאני לא באמת משתמשת בכל מה שיש לי או יותר נכון, ברוב מה שיש לי וכל השאר סתם עומד בחדר שלי, תופס מקום ומעלה אבק.

למה אנחנו עושים את זה?

 

 

באמת למה?

 


החפצים שלנו מעניקים לנו אשליה של ביטחון. אנחנו מאמינים שאם יש לנו מחסה, אוכל, שמיכות, בגדים וחפצים רבים וטובים גם "לימים קשים" בהם אולי יהיה מחסור, אבדן, צרה או אסון חלילה- אז אלה יגנו עלינו מכל הצרות.


הסיבה שנייה היא שאנחנו חושבים שנרגיש טוב יותר כשיהיה לנו יותר. (הרי אם לשכן שלנו יש 3 מכוניות גדולות ונוצצות אז בוודאי החיים שלו מושלמים).

אבל עמוק בלב-  אנחנו יודעים את "האמת". לא משנה כמה יהיה לנו- לא משם תגיע תחושת הביטחון והאושר.

דווקא מהויתור על ההיאחזות בחפצים- יכולה להגיע הרבה יותר שלווה נפשית.

 

אז יאללה...תתחילו לחפף דברים מהמחסן

 

 

אז למה כדאי לאמץ את המינימליזם כאורח חיים? לפניכם 6 סיבות טובות:

 

1. "מרבה נכסים מרבה דאגות" ככל שהנייד שלי יותר יקר כך החשש שיקרה לו משהו עולה. ככל שהרכב גדול יותר הדלק יקר יותר, ככל שיש לי יותר שמלות אני לא יכולה לבחור מה ללבוש וכן האלה. ככל שיש לנו פחות דברים נוכל לדאוג פחות ולהיות ספונטניים וחופשיים יותר.


2. לא משנה כמה יהיה לנו תמיד נרצה יותר! אנחנו משקיעים מאמץ בהשגת דברים שאנחנו לא צריכים ומשהשגנו את מבוקשנו אנחנו יוצאים שוב במסע להשגת הדבר הבא. אם לא נגביל את עצמנו ונחליט שדי, לעולם לא נהיה מסופקים. נכלה את כל כוחנו, כספנו וימינו על "הדבר החדש" - במקום לחיות. כשמפסיקים לרצות- מתחילים להיות מרוצים.


2 . אנחנו מושפעים מפרסום ומלחץ חברתי, רוצים לקחת חלק, להשתייך ולהיות מקובלים. אז אנחנו משקרים לעצמנו שאם נקנה ונעשה מה שאחרים עושים זה יגרום לנו להיות מאושרים, יפים ומוצלחים יותר. במקום זאת, תלמדו להיות יותר החלטיים וחזקים. הביטחון העצמי שלכם יעלה ולא יהיה צורך להתחקות אחרי אף אחד.


3 . למה סטיב ג'ובס ומארק צוקרברג לובשים תמיד את אותם הבגדים? הם אנשי עסקים בקנה מידה בינלאומי וחייבים לנהל את הזמן שלהם בצורה היעילה ביותר. הם מתעסקים במה שחשוב להם ופחות בכל הרעש מסביב. כך הם מרוויחים זמן יקר.


4 . להיות מינימליסט זה להיות ממוקד, מה אני צריך ומה אני לא. השפע שיש סביבנו מבלבל אותנו ואנחנו לא יכולים להחליט. התחילו לחשוב: מה באמת חשוב לכם בחיים? ומה נחוץ? כל השאר הוא הסחת דעת, דברים שאנחנו לא באמת צריכים והם סתם תופסים מקום בבית, בלב ובחיים. תפטרו מהבלגן וכך תוכלו לשמור על ראש צלול.


5 . תרבות הצריכה העולמית גדלה והתעצמה בשנים האחרונות והיינו חייבים למצוא לתופעה שם מפתה יותר מאשר "חזירות", אז קראנו לזה בשם "פינוק". הגיע הזמן להפסיק "להתפנק". תעשו לעצמכם טובה, תפסיקו לבזבז את הכסף שלכם ותשמרו על עצמכם נקיים בגוף, בבית ובנפש.


6. מינימליזם זה טוב לכולנו. אנשים מינימליסטים הם אנשים עם תודעה סביבתית גבוה יותר: עם פחות חפצים בחיים הם מזהמים פחות את כדור הארץ. הם מתמקדים רק במה שחשוב להם ויש להם יותר זמן פנוי לאחרים. הם יודעים מה הם צריכים ומה נכון להם ואינם מבזבזים זמן על הסחות דעת וטרנדים משתנים. הם מעדיפים לתת מאשר לקבל ולא צריכים הרבה כדי להיות מאושרים. או במילים אחרות-מינימליזם הוא המוצר שהכי שווה לכם "לקנות". 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader