מתנות מתנות מתנות

22:59 13.04.2019

האם באמת המחווה התרבותית היחידה לאירועים מסוימים חייבת להיות מתנה? או שאולי אנחנו יכולים להתחיל שינוי מחשבתי לכיוון של משהו קצת אחר?

כל כך הרבה אירועים בשנה בהם יש מסורת של החלפת מתנות!
ראש השנה, ופסח, בארוחות המשפחתיות, ימי הולדת, ימי נישואין, ט"ו באב או וולנטיינס או שניהם, ובכל אחד מהאירועים האלה נהוג להחליף מתנות, או שמקבלים מתנה ממקום העבודה... 


אבל האם יצא לנו לעצור ולחשוב על המתנות האלה?


בעיני די ברור שלרשתות השונות יש אינטרס מובהק לשכנע את כולנו ש"אנחנו חייבים להביא" סיר חדש\ קערת הגשה\ עציץ  לדודה שמארחת..

וזאת באמת מחווה מאוד יפה להביא מתנה בחגים.

וגם זה מנהג מאוד כייפי לפתוח מתנה ביום ההולדת או לקבל מתנה מבן הזוג ביום הנישואין או ביום האהבה.

 

זה באמת כייף לקבל מתנה מידי פעם


אבל כמה פעמים קרה לנו שהמתנה שקיבלנו לא בדיוק הייתה לטעמנו? לא בדיוק מה שהיינו צריכים?
וכמה פעמים כבר אפשר לקבל ממקום העבודה סדינים חדשים\ מחבת חדשה – כי אני לא יודעת מה אתכם, אבל לי כבר אין צורך בעוד כלי מטבח חדשים!


אז נכון יש מקרים שניתן לקחת שובר במקום – אבל הרבה פעמים אנחנו מוצאים את עצמנו עם מתנות שלא באמת רצינו ופשוט מעבירים אותה הלאה או שאותו הפריט יושב בארון ומעלה אבק .


לתופעה הזאת של קניית דברים שאנחנו לא באמת צריכים יש גם מחיר סביבתי מאוד גדול, הייצור, השינוע, וגם כל מה שמוצא את מקומו בסוף בפח..


האופציות לציון אירוע משמח יכולות להיות בכל כך הרבה דרכים אחרות מקוריות:
ללכת יחד כמה חברים לחדר בריחה –בפרק זמן של שעה צריך לפתור יחד חידות כדי לצאת מתוך חדר מעוצב עם סיפור רקע מקורי..  יש בארץ ובעולם מאות חדרים , והרבה אתרים שמרכזים את הביקורות על אותם החדרים (ולכמה אנשים זה מתאים, ובאיזה רמה הם)


ללכת לסדנאות שונות – צילום, בישול (אוכל מושחת\בריא\שוקולד\ טבעוני .. ) , נגרות\יצירה .. כל רעיון שרק תחשבו עליו – כנראה שכבר יש עליו סדנא ורק צריך לחפש ☺


להכין ארוחה יחד.. או ללכת למסעדה יחד (כי ידוע שאוכל מחבר בין אנשים)


לעשות טיול או פיקניק בטבע


וכמובן שאפשר גם להכין משהו שתמיד זה מרגיש בעיני אישי יותר ובעל יותר מחשבה מאשר סתם לקנות מתנה בקניון.. 

 

בסופו של דבר- אפשר לעצור בפעם הבאה שאנחנו מרגישים מחוייבים לקנות משהו למישהו, לנסות לחשוב מחוץ לקופסא, ולראות אם יש רעיון מקורי אחר שאפשר ליישם במאורע הזה. וגם אם אין, לפחות נשאל את הבן אדם אם יש משהו שהוא צריך- כדי לא לקנות לו עוד סיר לאוסף האינסופי שיעלה אצלו אבק.

 

הכותבת היא ענבר שניידר

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader