נעמה יששכר שוחררה מהכלא הרוסי- מינימליזם וצריכת קנאביס

11:57 30.01.2020

בהמשך לכתבה הקודמת שהתפרסמה במגזין, אנו דנים הפעם על חשיבות השינוי ביחס הציבורי שלנו למוצר שכיום מוגדר כבלתי חוקי- הלא הוא צמח הקנאביס. פרשת נעמה יששכר דווקא שופכת אור חדש על היחס שלנו לקנאביס, לפחות במדינת ישראל. 

 

פרשת נעמה יששכר, אותה צעירה בת 27 שבטיסת קונקשיין במוסקבה מצאה את עצמה נעצרת ונשפטת לעונש הבלתי נתפס של 7.5 שנים בכלא - זיעזעה את המדינה.

 

הזעזוע הציבורי מהפרשה הגיע מכמה סיבות:

 

השערה שהעונש החמור שקיבלה יששכר הוא נסיון להשתמש בה כקלף מיקוח לשם שיחרור ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב שהיה כלוא בישראל

 

גודל העונש שקיבלה נעמה נחשב בישראל לחסר פרופורציות ביחס לעבירה- במיוחד לאור העובדה שמדובר בכמות קטנה של קנאביס שברור שלא שווה להעביר אותה למטרות סחר 

 

והעובדה שמדובר בצמח הקנאביס- אותו צמח אשר צורכים באופן קבוע מעל מיליון משתמשים נורמטיביים בישראל ומיליוני צרכנים ברחבי העולם.

 

דווקא לחלק השלישי אני בוחרת להתייחס, כיוון שהזעזוע הציבורי מעיד על התפכחות הדרגתית של החברה שלנו מהתדמית השלילית שנוצרה לצמח הקנאביס.

 

ההבנה ש"זה יכל לקרות לכל אחד מאיתנו, לכל אחד מהילדים שלנו בטיול חזרה מהודו או מאמסטרדם" היא הבנה שבעיני מציינת אבן דרך בתהליך של צמח הקנאביס להפוך למוצר חוקי ונגיש לכל דורש בגיר שמודע למעשיו.

 

אנחנו חיים בעידן שמצופה מהחברה שלנו  לעבור תהליכי שינוי מחשבתיים שפעם היו לוקחים מאות שנים-במהירות מואצת. זו תוצאה של התפתחות הטכנולוגיה והאינטרנט, תרבות הסמארטפונים והרשתות החברתיות בהן יש נגישות של מידע וריבוי דעות.

 

אם לפני כמה עשרות שנים המקרה הזה היה קורה- לא בטוח שהיינו כציבור מתייחסים אליו באותה דרך.  

 

פעם צרכני קנאביס נתפסו על ידי החברה שלנו כעבריינים מין השורה

היום לא

ורק זה בפני עצמו- ראוי לציון. 

 

היום הזה הוא יום חג עבור נעמה, ואנו שמחים שהיא חזרה הבייתה.

מאחלים לה המשך חיים נעימים ונטולי תהפוכות דרמטיות

ומקווים שמצב ביש כזה לא יחזור על עצמו שוב לעולם עבור אף אדם בעולם

 

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader