פודקאסט למינימליזם בהורות- איך להיות הורים וליהנות מזה?

20:31 18.09.2019

אלי, בעלת הבלוג:  alliecasazza.com, נותנת טיפים להורים ברוח המינימליזם כדי לעזור להם ליהנות מחווית ההורות שלהם במקום רק, כפי שהיא קוראת לזה, לספור את הדקות עד שהילדים ילכו כבר לישון. והפעם- היא מספרת על עקרון בשם : " כוחה של ההפסקה בת 15 הדקות", שנועדה לעזור לצאת מהפרפקציוניזם ולהתחיל לתקתק דברים.

 

אלי מגדלת את ילדיה בחינוך ביתי, כאשר היא ובעלה שניהם עצמאים המנהלים את העסקים שלהם מהבית. למרות שהיא משתפת שזה היה החלום של שניהם, זה לא קל. הכל קורה כל הזמן בו זמנית- העבודה, הזוגיות, הילדים, הבית. וכתוצאה מכך- היא מספרת- מאוד קשה לה ולבעלה להצליח הרבה פעמים לנהל שיחה כמו שצריך.

 

פעם הילד קופץ עליהם באמצע, פעם יש משהו אחר שקשור לעבודה. לא משנה מה זה- זה מפריע. ויוצר הרבה עימותים וריבים וקושי לפתור בעיות בזמן אמת.

 

אלי מספרת על עקרון 15 הדקות- לפיהו אם יש בעיה שצריך לפתור- עוצרים הכל, אפילו נותנים לילדים "זמן מסך" (שלרוב הם לא מקבלים כנראה) וב15 הדקות הקרובות שמים טיימר, מחלקים את הזמן כך שלכל אחד יהיה זמן לדבר- ומנסים לפתור את הבעיה.

 

לטענתה, הרבה ריבים נחסכו מהם בזכות השיטה.

 

 

עוד שימוש שאלי מספרת עליו בעקרון הזה הוא כאשר הבית מבולגן, ומרגיש כאילו יקח שעות להביא אותו למצב מושלם אז מראש לא מתחשק להתחיל- היא שמה לעצמה סטופר למשך 15 דקות ופשוט עושה מה שהיא יכולה בזמן הזה. היא מספרת שההתקדמות במראה הכללי של הבית היא הרבה יותר גדולה ממה שציפתה בהתחלה.

 

הרעיון שעומד מאחורי השיטה הפשוטה הזאת- הוא למסגר את הזמן ולמקד משימות וקשב, כיוון שהטבע שלנו הוא כנראה להתפזר, להתיאש מראש ממטלות גדולות ולרצות שבן הזוג שלנו יבין אותנו כאן ועכשיו ומהר- זה כנראה כלי שכנראה יכול לעבוד.

 

מומלץ להקשיב לפודקאסט. 

 

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader