כושר קרבי: בני-הנוער נפגשו עם סגן הרמטכ''ל

08:51 14.07.2016

 

בני-הנוער של קבוצת 'כושר קרבי פלמחים' נפגשו עם סגן הרמטכ"ל האלוף יאיר גולן

 

ביום ראשון האחרון התקיים מפגש ישיר ובלתי אמצעי של קבוצת 'כושר קרבי' עם סגן הרמטכ"ל, האלוף יאיר גולן, בביתם של אפרת ויפת דמארי ובנוכחותם של רועי גבאי, חבר מועצת-העיר יבנה, ושחר רובין, סגן ראש עיריית נס-ציונה.


עמית כתר, יוזם המפגש, ודודו של אחד מהמשתתפים בקבוצת 'כושר קרבי פלמחים', סיפר: "לראשונה פגשתי את סגן הרמטכ"ל ביום עיון של מרכז בגין סאדאת, בנושא 'ביטחון ישראל', באוניברסיטת בר-אילן. עם סיום נאומו של סגן הרמטכ"ל, פניתי אליו עם הרעיון לקיים מפגש עם בני-נוער הנמנים על קבוצת 'כושר קרבי פלמחים', שנמצאים לפני השירות הצבאי, והוא, ללא היסוס, נענה לפנייתי."

 

כושר קרבי: בני-הנוער נפגשו עם סגן הרמטכ''ל

כל הקבוצה יחד


במפגש עצמו דיבר סגן הרמטכ"ל, עם הנערים, על לכידות חברתית ואחריות לאומית, יסודות הצבא וערכיו, דילמות בשדה הקרב, ועל האתגר של מדינת ישראל לחיות בעולם המשתנה והמורכב לצד שכנותיה הערביות, ועם זאת, היותנו מדינה דמוקרטית. בסיום, בני-הנוער העלו חששות לקראת הגיוס ושאלו אשר על לבם, על דילמות פיקודיות, ואף שאלו לדעתו של סגן הרמטכ"ל על מקרה אלאור אזריה.


קבוצת 'כושר קרבי פלמחים' פעילה למעלה מ-30 שנים, בהדרכתו של יואב בוקסבוים, ומאגדת בני-נוער מיבנה, נס-ציונה, ראשון-לציון והסביבה, כאשר האימונים מתקיימים, לרוב, ביבנה ובחולות פלמחים. בדרך כלל, בימי ראשון, הם נפגשים לאימון בחולות פלמחים, אך לעתים, כפי שקרה הפעם, הם נפגשו למפגש ערכי ומיוחד עם סגן הרמטכ"ל, האלוף יאיר גולן.

 

כושר קרבי: בני-הנוער נפגשו עם סגן הרמטכ''ל

סגן הרמטכ"ל, האלוף יאיר גולן. ורועי גבאי, חבר מועצת-העיר יבנה


"קבוצת הכושר של 'בוקסי' היא קבוצה נפלאה, המגשרת בין יבנה והסביבה, ופועלת שנים רבות." אמר רועי גבאי, חבר מועצת-העיר יבנה "הקבוצה מצליחה לשלב את האימון הפיזי והמנטלי, לצד שילוב נושאים חברתיים וערכיים חשובים לאין ערוך, כהכנה לשירות הצבאי, כדוגמת מפגש זה. היה לי העונג והזכות להשתתף במפגש שכזה, ושאפו לעמית, על היוזמה הברוכה, ולכל העוסקים במלאכה. זה לא מובן מאליו שדמות כה בכירה, כמו סגן הרמטכ"ל, מקדישה זמן לטובת בני-נוער הנמצאים לפני גיוס. דבריו היו מעוררי השראה, אמתיים וכנים, בגובה העיניים של הנוער ושל הוריהם. אני מאחל לכל המתגייסים שירות משמעותי ומעצים." סיכם גבאי.

 

מאמן 'כושר קרבי פלמחים', יואב בוקסבוים: "אכן מפגש חשוב ואיכותי! צעירים שעוד רגע חיילים - קיבלו קשר ישיר ובלתי אמצעי לסגן הרמטכ"ל. שאלו את הדברים שעל לבם והעלו חששות ותקוות. תודה רבה לכל העוסקים במלאכה!"

 

בסיום, הודה עמית לצוות לשכתו של האלוף, למארחים, לכלל המשתתפים, וכמובן, לבני-הנוער המתגייסים: "אנחנו תמיד אתכם ולמענכם. המון הצלחה בשירות הצבאי, מצדיעים לכם."

 

 

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader