ראיון עם מעיין טל, עורכת "מינימליזם ישראל"- ב"העולם הבוקר"

12:31 02.12.2019

בראיון בתוכנית "העולם הבוקר" עם אברי גלעד וטלי מץ, קרה משהו שלא התרחש בראיונות אחרים של מעיין טל בנושא המינימליזם. הייתה שם, לשם שינוי, הקשבה. במה זה התבטא? צפו בכתבה

 

קוראים ותיקים של המגזין, יודעים שאני לא ששה להתראיין או להשתתף בכל דבר שהתקשורת מציעה לי (דבר שקורה אחת לחודש, לרוב).

כבר הוצעו לי הצעות הזויות להשתתף בתוכניות ריאלטי כאלה ואחרות- וכמובן שסירבתי, מתוך הבנה פשוטה שיש נסיון להפוך את הנושא לגימיק או בדיחה (בחיאת, מה יש לי לעשות בתוכנית בישול ואיך זה קשור למינימליזם חוץ מהעובדה שאני מבשלת לעצמי את מוצרי הקוסמטיקה ?)

 

אך לראיונות בעיתונים ובתוכניות בוקר אני מגיעה, תמיד לאחר תיאום ציפיות ברור עם התחקירנים ומתוך הבנה הדדית שמדובר בנושא רציני והם לא עומדים לראיין היפית שחיה במערה על איך זה לחיות בלי כסף.. אך לצערי, בכל תוכניות הבוקר בהן השתתפתי עד כה- תמיד הזמינו אותי לדקות בודדות, שאלו שאלות מגוכחות ("מה בעלך אומר על זה שאת מינימליסטית?")  ולא באמת , פשוט, הקשיבו.

 

לשמחתי למדתי למנף את הסיטואציות ההישרדותיות האלה, מתוך השלמה עם העובדה שהמראיינים לא באים עכשיו לעבור תהליך מחשבתי- אלא לעשות את העבודה שלהם. הם ערים מ4.5 לפנות בוקר, יש להם מאות אייטמים בשבוע- ואין להם זמן, כנראה, להעמיק. אז בכל ראיון שהיה לי עד כה- פשוט עניתי תשובות שלא קשורות לשאלות, כדי להעביר את המסר שהיה חשוב לי להעביר. והבייתה.

 

הראיון ב"העולם הבוקר" התקיים לפני כמה חודשים אך לא הועלה לרשת, ולכן הוא מתפרסם רק עכשיו- בצילום מגושם של הטלוויזיה של סבתא. כי הבנתי שאין לי איך להשיג אותו בדרך אחרת.

 

אבל הוא לא יצא לי מהראש, אז החלטתי לא לוותר ולפרסם אותו בכל זאת. ולמה? כי לשם שינוי קיבלתי בו מראיינים נהדרים שישבו, הקשיבו, חקרו, הקדישו 10 דקות מהתוכנית שלהם לשיחה איתי- ולשם שינוי- נתנו לי לדבר. הרגשתי שאברי הגיע לראיון סקפטי, אולי אפילו קצת ציני ומשועשע- ויצא ממנו מסוקרן ועם חומר למחשבה. וזה מעיד על אדם שבכל זאת- מקשיב.

 

והרי הקשבה היא מהות כל המינימליזם, לא?

 

הראיון המלא לפניכם.

תודה לסבתא על ההקלטה :)

 

 

מתוך "העולם הבוקר"

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader