10 טיפים לנשים עצמאיות בתקופת משבר הקורונה

13:31 24.03.2020

איך מצילים את העסק בתקופה כל כך קשה? מה יכולה לעשות אישה עצמאית שיום בהיר אחד- היא נאלצה לעצור את פעילות העסק? 10 טיפים לעצמאית שעומדת להתייאש. אנחנו כאן כדי לומר לך- תני בראש

 

כאוס. בלגן. חוסר ודאות. חרדה כלכלית. כל אלה הם מנת חלקם של עצמאים ועצמאיות בישראל וברחבי העולם כרגע. בעוד שחברינו השכירים והשכירות מקבלים תנאים מלאים\ עובדים מהבית\ מקבלים דמי אבטלה מהמדינה במידה והוציאו אותם לחל"ת- העצמאית משקשקת מפחד, ולמעט 6000 הש"ח שאולי תצליח לגרד כסיוע מהמדינה- היא מבינה שאם לא תפעל בקרוב- הדרך לפשיטת רגל תהיה מהירה.

 

אף שכירה לא יכולה להבין כמה עומס מנטלי יש על עובדת עצמאית בשגרת חייה- בין אם מדובר בחברה גדולה עם עובדים (כאשר עלויות התפעול שלה יפלו עליה במידה והיא לא תכניס, כשלעיתים מדובר לא רק במאות אלפי שקלים אלא אפילו במיליונים) - ובין אם מדובר בעסק קטן שתמיד נמצא בחרדה סביב הרנדומאליות של החיים.

 

בסיטואציה אפוקליפטית כמו שלנו המצב מחמיר בצורה קיצונית- לא יודעים אם נגיע לסגר כללי (ונגיע) לא יודעים אם העולם יסבול ממיתון (והוא יסבול) ולא יודעים כמה זמן כל המצב הזה ימשך (מסתמן שלפחות כמה חודשים).
והחשבונות…. ממשיכים להיערם.. הלקוחות נעלמים. ההיסטריה גוברת. וחוסר האונים גובר.


אז מה עושות אותן נשים עצמאיות בעיצומו של המשבר ההזוי והמוזר הזה שלא היה כמותו בהיסטוריה של האנושות?

 

2 דברים:

קודם כל...

נושמות

ואז...

פועלות!

 


אנחנו לא שולטות ברוח, אנחנו כן יכולות לכוון את המפרשים.


זה הרגע שלכן להוכיח לעצמכן ולעולם שאתן מכתיבות את המציאות, לא היא מכתיבה את עצמה לכן.

אל תיפלו בלי להילחם על חייכן קודם, אם בסוף הבלגן הזה אתן בכל זאת תיכשלו- לפחות תדעו שנכשלתן כישלון מפואר. 

אין מה להפסיד מלנסות.

אז...
שנסו מותניים והתחילו ליישם את ההנחיות הבאות:

 

תני בראש

 

 

1.קודם כל- תדאגו לעצמכן!

לא משנה אם אתן בעלים של חברה עם אלפי עובדים או שאתן One Women Show - העסק הוא אתן. אתן מובילות אותו, אתן נותנות את הטון, הוא מורכב מהאנרגיה ומהאופטימיות שלכן. עסק של אישה חרדה ומבולבלת שמרגישה שדופקים אותה בוודאות יקרוס. עסק של אופטימיסטית חסרת תקנה ומלאת מוטיבציה שרואה במשברים הזדמנויות יכול אפילו לשגשג. אנחנו קובעות.
וכדי לקבוע- צריך להישאר שפויות.


תאכלו טוב
תישנו טוב
תסגרו את הנייד עם אלפי העדכונים המלחיצים
צמצמו את החדשות לפעם ביום
עשו יוגה
עשו מדיטציה
שחקו עם הילדים

אמצו תחביב חדש, תשתכרו עם בן הזוג אחרי שהילדים הולכים לישון ותרקדו ריקוד מטופש באמצע הסלון!

עשו מה שצריך כדי למלא את המצברים ולתת בראש. צריך אתכן עכשיו. אל תיעלמו לנו.

 

 

2. תזכרו שהכדור עדיין מסתובב


מחשבות כמו "מי ירצה את המוצר שלי בתקופה כזאת" או "לאנשים לא יהיה כסף לקנות" הן לא רלוונטיות.
אם המוצר שלך הוא מוצר של פנאי- אנשים עדיין, ובמיוחד בתקופה מלחיצה זו- ירצו אותו כדי להרגע, להחזיר את המצברוח, לצאת מהשגרה. כל מה שצריך לעשות זה לחשוב איך אפשר לשנע אותו לבתים שלהם. יש לך פאב? פתחי Happy Hour בשכונה הקרובה ותעשי משלוחים של בירות, תמציאי משחק שתייה זוכה פרסים שקשור בקורונה, תהפכי לספקית האלכוהול של כל החברים שלך. גם אם לא תרוויחי חצי ממה שהרווחת פעם- עדיין שמרת על קשר עם מעגל הלקוחות, ועדיין הרווחת משהו. כשהם יצאו מההסגרים- את תיהי המקום הראשון אליו הם ילכו.

 

 

 

3. הפכי את העסק לעתידני


העולם עובר לדיגיטל. זה ברור.
זאת ההזדמנות שלך בתור עצמאית למצוא את כל הדרכים להפוך את העסק שלך לדיגיטלי. אנשים תקועים בבתים. משעמם להם. ומסתמן שבעוד כמה שנים הם יתקעו בבתים בכל מקרה כי אנשים יוצאים פחות ופחות החוצה (מתי בפעם האחרונה ראית ילדים משחקים בשכונה?)


יש לך מוצר? את יודעת ללמד משהו שקשור בו? תכיני קורס אונליין. אפילו תני אותו חינם. העיקר שלא ישכחו אותך.
תחשבי מחוץ לקופסא. הרחק הרחק מחוץ לקופסא. בכלל אל תראי את הקופסא. קופסא זה פאסה, היום יש סמארטפון- תשתמשי בו. יכול להיות שהוא יציל אותך

 

 

 

4. אל תאמיני לחברים שמספרים לך שזה עניין של שבוע שבועיים


כי זה לא
ואף אחד לא יודע אם זה כן
צריך להיערך לתרחיש הגרוע מכל ויפה שעה אחת קודם

 

 

 

5. צמצמי הוצאות


תעשי הכל כדי לצמצום הוצאות כרגע. גם של הבית וגם של העסק. אפילו אם הדרך היא לקחת הלוואה גדולה ולפרוס את התשלומים כדי להפחית את הנטל בתקופה הקרובה. כל שקל יעזור כאן, ותתפלאי לראות כמה אפשרויות לצמצום פתאום יצוצו בלי שבכלל חשבת עליהן קודם

 

 

 

6. תביני שעכשיו זו ההזדמנות שלך

הדרך פנויה. המתחרים משותקים. כולם יושבים בבית ומתלוננים- והלקוחות הפוטנציאלים שלך משועממים למוות. זה כאילו מישהו בא מלמעלה ופינה במיוחד בשבילך את הדרך. קחי אותה.

זה הזמן שלך להיבדל מכולם ולקטוף את הלקוחות שאף אחד לא רואה.

 

 

 

7. תלמדי

הקורס אונליין שרצית לקחת מזמן, הסדנא שבזמנו חשבת ללמוד בשביל לייעל את עצמך...כל הדברים האלה עשויים להיות היום נגישים יותר מתמיד- ועכשיו יש לך זמן. קחי אותם בשתי ידיים ותתחילי ללמוד. זה יעזור לך בהמשך

 

 

 

8. שחקי עם הילדים שלך

 

 הילדים שלך בבית, במקום לנסות לעבוד למרות שהם שם- תשתמשי בהם- שתפי אותם בבעיות שלך! תשחקי איתם משחקים שקשורים בעסק שלך! תחשבו יחד על רעיונות! תכינו סרטונים! ילדים הם יצורים יצירתיים ואופטימיים ויש הרבה מה ללמוד מהם. יכול להיות שהם יהפכו להיות הנשק הסודי שלך.

 

 

 

"אמא- בא לי לשחק בלעבוד על העסק שלך"

 

 

9. תנהיגי

זה בסדר להתיאש. זה בסדר לקרוס. זה בסדר לבכות. ואז לקום ולחשוב על עוד רעיונות. אם תנהיגי- הלקוחות והעובדים שלך ילכו אחריך. את לא צריכה להיות מושלמת- את לא צריכה להוכיח לכולם כמה את עמידה בפני איתני הכלכלה והטבע- את פשוט צריכה לאפשר לעצמך לפרוח- ולהוביל את כולם אחריך. אנשים מבוהלים עכשיו, הם צריכים אותך. תני להם יד ותתחילו לצעוד. גם אם זה לצעוד אל הסוף.

 

 

10. תזכרי שבסופו של דבר זה רק כסף

 

זה באמת רק כסף. רק מספרים על דף. ואת באותה סירה עם כל העולם. קחי נשימה, אל תתני להתקפי חרדה להגיע. כולם בריאים. כולם חיים. כסף בא וכסף הולך. צאי לטיול (עם מסיכה), תתאווררי, תנוחי, תרגעי. החיים ממשיכים. יום אחד עוד תסתכלי אחורה ותצחקי על זה. או שתבכי. אבל מה שלא יהיה- כמו שאומר השיר- גם זה יעבור.

 

 

רק בריאות לכולנו

והרבה פרנסה :)

 

בהצלחה.

 

 

*הכתבה נכתבה בלשון נקבה אך מיועדת לשני המינים

 

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader