5 טיפים שיחסכו לכם כסף בביטוח המקיף לרכב

10:15 27.06.2022

 

איך אפשר להוזיל את עלויות ביטוח הרכב אבל עדיין להיות בטוחים שהכיסוי מגן עליכם? אספנו עבורכם כמה פעולות שיכולות לחסוך לכם מאות שקלים כשאתם בוחרים ביטוח מקיף לרכב

 

האביב הוא זמן מצוין להתחדשות ורענון. אחד הדברים הכי טובים שאתם יכולים לעשות בשביל להתנהל נכון יותר הוא להסתכל בדוחות ולבדוק – איפה אתם יכולים לחסוך כסף.

 

חיסכון כזה, שנחשב משמעותי מאוד, הוא בעולם הביטוחים. כך, באמצעות כמה בדיקות פשוטות תוכלו להבין על אילו ביטוחים אתם משלמים כיום, מה אפשר לחדש ואיך אפשר לחסוך.

 

כשמדברים על ביטוח רכב מתכוונים לשלושה סוגי פוליסות מרכזיות: ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'.

 

הביטוח שמעניק לכם כיסוי במקרה של נזקי "היומיום": גניבה, תאונה, הוצאות משפט, שיטפון, התנגשות, נזקי אש  – נקרא ביטוח מקיף. אמנם הוא נחשב לביטוח היקר ביותר, אבל כל נהג שעלה על כבישי ישראל מבין שזה לא ביטוח שאפשר לוותר עליו בקלות.

 

כשאתם סוגרים על ביטוח מקיף עם חברת הביטוח חשוב שתגידו להם את כל המידע, זה יכול להוזיל משמעותית את הביטוח. מעבר לזה, הנה כמה טיפים שיכולים לחסוך לכם הרבה כסף.

 

1.     סוג הרכב

אם הרכב ברשותכם נחשב כישן, אתם יכולים לשקול אפשרות לרכוש רק פוליסת ביטוח צד ג' וכך במקרה שהאוטו "הלך", הנזק הכספי צפוי להיות פחות משמעותי.

 

אבל אם רכשתם לאחרונה רכב חדש, שכולל כמובן מערכות יקרות, מומלץ לדאוג שהוא יהיה מכוסה מכל הכיוונים. תיקון נזקים במקרה של תאונה עלול להגיע במקרים כאלה לאלפי שקלים.

 

2.     השוואה

כמו שאתם משווים בין המשכנתאות שהבנקים מציעים, או אפילו כשאתם מתכננים להתחדש בטלוויזיה חכמה ונוצצת – כך חשוב להשוות מחירים ומפרטים (במקרה הזה כיסויים) גם בביטוח המקיף לרכב. בדקו מה המחיר ומה הכיסוי שכל חברה מציעה וכך תוכלו לחסוך מאות שקלים.

 

3.     התאימו את הפוליסה אליכם

חברות הביטוח השונות מציעות פוליסות מוזלות לנהגים "זהירים" או לנהגים שנוסעים מרחק מסוים. חברת הראל למשל מציאה את הפוליסה הראל סוויץ' – וכך תשלמו לפי הקילומטארז' שתיסעו בכל חודש.

 

4.     אני צריך את כל זה?

כל ביטוח מציע הרחבות וכיסויים שונים. חלקם חשובים ומועילים, כמו שירותי גרירה כשהרכב נתקע וחלקם יכולים להיות פחות יעילים עבורכם. בנוסף, בדקו מה גובה הפיצוי שמציעה חברת הביטוח על כל נזק – מדובר במרכיבים שמשפיעים רבות על מחיר הביטוח.

 

5.     איפה אתם גרים?

כן, זה לא סוד. יש אזורים בארץ שמתהדרים ביותר גניבות , בעיקר של רכבים מסוימים. ויש לעומתם אזורים שפחות. אז לפני שאתם עוברים דירה וחוסכים בביטוח המקיף לרכב, תחשבו אולי באזור שלכם זה דווקא מאסט.

 

חשוב שתציינו לחברת הביטוח איפה נמצא הרכב: האם החנייה סגורה? האם יש לכם שומר? אתם חונים בחניון? רכב בסיכון נמוך יותר יקבל כנראה ביטוח מקיף זול יותר.

 

לסיכום, לפני שאתם סוגרים ביטוח חשוב שתבדקו את כל האפשרויות כדי לצאת עם הביטוח שהכי משתלם והכי מתאים לכם.

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader