8 לקחים שלמדנו ממאות קמפיינים בתחומי הנדלן

15:52 28.05.2023

פעמים רבות שואלים אותנו "איך להוציא לפועל קמפיין נדל"ן מנצח?" ובכן, זו שאלה מורכבת אבל אחרי 12 שנות ניסיון בפרסום דיגיטלי בתחום הנדל"ן אנחנו בהחלט יודעים למנות 8 לקחים משמעותיים שלמדנו.


אנחנו, בחברת נדלניסטי, הפקנו מאות קמפיינים ועשרות לידים עבור חברות ענק בעולם הנדל"ן, שעסקו בתחומי המגורים, נכסי יוקרה, קרקעות, משרדים, פרויקטים בחו"ל ועוד, וכעת אנחנו רוצים לשתף מהידע הזה.

 

לקח 1: האם לחשוף מחיר?

 

האם המחיר צריך להופיע בקמפיין או לא זו אחת השאלות הגדולות בפרסום נדל"ן ואין כאן תשובה חד משמעית כי זה תלוי בפרויקט ובקהל היעד. אם המחיר אטרקטיבי וימשוך אנשים אז הבחירה קלה אך אם הוא גבוה זה כבר תלוי באיכות הקמפיין ובאיש המכירות שיצטרך לבצע עבודה יסודית בשיחת המכירה.

 

אם אתם בוחרים להציג את המחיר במודעה אז עוד לפני כן האסטרטגיה צריכה לנוע סביב הצגת הערך של הנכס על מנת לייצר את ההבנה שהוא "שווה את המחיר". מספר הלידים יהיו אמנם נמוך אך איכותי יותר מאשר במודעות בהן הוא לא מופיע, זאת מכיוון שפרסום נדל"ן ללא מחיר אמנם יגרור לידים רבים אבל כמות משמעותית מהם לא תהיה רלוונטית אחרי שהם יגלו אותו.

 

לקח 2: מאיפה משיגים לידים?

 

האפשרויות הבולטות כאן הן דף נחיתה, מודעת לידים בפייסבוק וקידום כתבות בפלטפורמות כמו טאבולה ואאוטבריין, כאשר הבחירה תלויה בלקוח והסוד הוא במציאת נקודות האיזון בין הכמות לאיכות.

 

היתרון בדף נחיתה טמון בכך שהלידים יהיו איכותיים יותר.


מדוע זה קורה? יותר קל להשאיר פרטים במודעת הפייסבוק ולכן אנשים עושים את זה בלי להבין אם הם באמת מעוניינים בנכס. דף הנחיתה דורש יותר עבודה ומכיל יותר מידע, שזה אולי נשמע כמו חיסרון לאלה שרוצים כמויות של לידים, אבל אם תחשבו על זה לעומק – מי יטרח למלא פרטים וללחוץ על קישור? אנשים שבאמת מעוניינים במה שאתם מוכרים להם.
מעבר לזה במידה ונרצה לפרסם בגוגל נהיה חייבים דף נחיתה שאליו נעביר את הגולשים.

 

לקח 3: לא לחכות עם הרימרקטינג

 

המשמעות של רימרקטינג היא לפנות שוב אל הלקוחות שכבר ביקרו בדף הנחיתה, האתר, עמוד הפייסבוק או צפו בסרטון שלכם אבל לא ביצעו בו שום פעולה, ויש לכך חשיבות עצומה במהלך הקמפיין כי אנחנו רוצים שאותם האנשים שכבר התעניינו בנכס ייחשפו אליו שוב ואולי הפעם זה יגמר בעסקה. בהתאם לכך תרצו להיות מוכנים עם קמפיין עבור קבוצת הרימרקטינג עוד לפני שבכלל היה קליק כלשהו, כך תהיו בטוחים שאתם תופיעו בוודאות בפני מי שכבר התעניין בכם. שימו לב כי בפייסבוק יותר קל לעשות רימרקטינג כבר מההתחלה מכיוון שזה מצריך קהל  של 20 יוזרים בלבד, מנגד בגוגל זה עומד על 1000, לכן רק אם יש דאטה קודמת או תקציבים גדולים זה אפשרי.

 

 

לקח 4: תבחרו בהדמיית פנים

 

בקמפיינים שמפרסמים נכסים צריך לבחור בתמונה שתרוץ במדיות השונות וההתלבטות תמיד תהיה בין הדמיית הפנים לחוץ. נתונים מוכיחים כי מה שעובד טוב יותר הן הדמיות הפנים המייצרות יותר לידים כי הן נותנות "מידע" מקיף יותר לגבי הנכס ובאופן טבעי הפנים יותר מעניין את הלקוח מאשר הבחוץ כי הוא מוכר את החלום שלו. יחד עם זאת, זה גם תלוי בפרויקט, למשל משרדים ומגורים הם פרויקטים בעלי אופי שונה, וגם איכות ההדמיות. פעמים רבות דווקא הדמיות החוץ יראו טוב יותר.

 

לקח 5 : לא להיכנע לאוטומציה

 

בגוגל כל הזמן מציעים למנהלי פרסום להסיר עוד ועוד תחומי אחריות. היום ניתן להגדיר פרמטרים בודדים כמו תקציב למשל ומשם בגוגל יעשו את כל השאר ואפילו יחליטו על התוכן – אל תיפלו ל"נוחות" הזאת.

 

אין מישהו שמכיר את הקמפיין שלכם טוב כמוכם ולכן האדם שאתם צריכים להקשיב לו הכי הרבה בכל מה שקשור לפרסום נדל"ן הוא אתם. מעבר לכך, גוגל לא יודעים להבדיל בין המרה שהיא פנייה מכוונת לבין המרה של מישהו שלחץ בטעות כי אחת המילים התאימה לחיפוש שלו, ואין שום סיבה שתשלמו יקר על לידים לא איכותיים שעליהם גם אין טעם לעשות רימרקטינג.
 


לקח 6: לא לזלזל ברשימות האקסקלוד

 

ברשימות האקסקלוד  גוגל יופיעו בדרך כלל מילים או אתרים שאנחנו לא רוצים להיות מקושרים אליהם בעת החיפוש. מדוע זה כל כך חשוב? אנחנו רוצים להימנע כמה שיותר מבזבוז כסף על קהל לא רלוונטי ובנוסף, אנחנו לא רוצים שהאתר או עמוד הנחיתה יקפוץ כאשר מחפשים דברים מפוקפקים וייצור שם רע. בתחום הנדל"ן סביר להניח כי רשימת האקסקלוד תהיה רלוונטית למרבית הלקוחות ולכן השקיעו בה, הוסיפו אליה עוד מילים והשתמשו בה בכל הקמפיינים המתאימים.
 

לקח 7: וידאו עובד או לא עובד בנדלן?

 

התשובה היא חד משמעית כן, ולא רק שהוא עובד בפרסום נדל"ן הוא גם מומלץ כי האפקט שלו הרבה יותר טוב מזה של התמונות. וידאו שכולל הדמיות, הסברים, כתוביות וקריינות לא יעלה יותר מדי ויעשה את העבודה. שימו לב שתוכלו גם לבדוק מי צפה ובמשך כמה זמן בסרטון וזה פרמטר שעוזר בפילוח קהל היעד. שימו לב כי לא תמיד המדד של האם הווידאו עשה את העבודה תתבסס על פניות אלא תתבטא בעלות צפייה או עלות פרסום זולה שמהווה דרך נהדרת לצבוע קהל ולקבל קליקים וחשיפה. את אותו הקהל ממירים ללידים בחלק השני של הפאנל דרך רימרקטינג.

 

לקח 8: תסבירו ללקוח שצריך לתת זמן לקמפיין

 

הרבה פעמים יקרה מצב בו קמפיין מושקע עולה לאוויר, הלידים הראשוניים יהיו גרועים והלקוח כבר עצבני על הקו. קודם כל תרגיעו אותו ותסבירו לו שזה מוקדם מדי להסיק מסקנות כי היו המון מקרים של קמפיינים שהתחילו מצוין והתרסקו כלא היו ולהפך.
כאשר יעברו הימים ויהיה לכם מספר משמעותי של לידים (מאות) אם מספר לידים אז יהיה אפשר לבדוק את הסטטיסטיקה ולבצע שינויים בהתאם לכך, אם תמהרו לשנות באופן מידי יכול להיות שתפסידו בענק. זכרו כי לא משנה כמה הקמפיין מוצלח הוא תלוי גם בדברים שלא קשורים אליכם, לפעמים קורים ארועים מסוימים ואפילו שהליד הגיע לבן אדם הנכון הוא עוד לא מצא את הזמן להשאיר פרטים.
 

חברת נדלניסטי – חברה המתמחה בפרסום נדל"ן

 


 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader